Biela farba je najvyhľadávanejšia v lete. Možno trochu aj logicky, lebo odráža teplo. Biela je najsvetlejšia farba. Biele predmety plne odrážajú a rozptyľujú všetky viditeľné vlnové dĺžky. Biela ale nie je len jedna. Má rôzne teploty a odtiene. Je tiež studená, teplá a neutrálna. Vedeli ste to? Pre každého sa nájde ten jeho ideálny biely odtieň. Ak chcete vyzerať sviežo, zdravo bez kruhov pod očami či vrások, dbajte na to, aby ten správny odtieň bielej bol v blízkosti tváre. Rozžiari vás to.

biela v jesennom satniku
biela v jesennom šatníku inšpirácie

Čo je špeciálne na bielej?

Biela je jednoduchá a čistá. Stojí v ostrom protiklade k čiernej. Keďže biele svetlo obsahuje všetky farby spektra, je to nestranná farba, ktorá neuprednostňuje jediný odtieň. Dobre a ľahko sa kombinuje.

Biela je svetlá a môže vytvoriť dojem priestoru alebo pridať zvýraznenie. Vie pridať na objeme, ktorý nie vždy môže byť negatívny. Podľa toho či ho treba alebo kde ho treba pridať v súvislosti s farenou typológiou a typológiou postavy

biela v jesennom satniku 1
biela v jesennom šatníku inšpirácie

V móde sa biela farba často používa na navodenie pocitu čistoty, nevinnosti, sviežosti až určitej dokonalosti. Pretože biela odráža svetlo, často sa nosí v letných mesiacoch, aby pomohla zostať chladná. Má však tiež povesť, že sa rýchlo zašpiní, čo znamená, že nie je ideálna v situáciách, keď sa trávi čas aktívnou činnosťou alebo fyzickou prácou.

Hodí sa do jesenného šatníka?

Biela farba vie skvele oživiť aj jesenný šatník. Vyzerá pekne v kombinácii s rôznymi hnedými odtieňmi samozrejmými pre jeseň. Aj typicky letné kúsky, napríklad ako sú biele kraťase, môžu mať pevné miesto v jesennom šatníku. S pančuchovými nohavicami, so svetrom, prípadne navrstveným kabátom a s čižmami to môže byť šik outfit. Vrstvenie je navyše trendy.

biela v jesennom satniku 2
biela v jesennom šatníku inšpirácie

Ak sa potrebujete obliecť konzervatívnejšie nemusí to byť klasika či nuda. Kombinácia bielych nohavíc a červeného saka môže byť pekná ženská inšpirácia.

Biele nohavice majú tiež rôzne strihy a sú z rôznych materiálov. Každá postava si nájde čo jej lichotí. Sú aj univerzálne strihy, ktoré vedia pridať objem keď treba a zároveň schovať objem, keď treba. Nie vždy je pravidlom, že biela ten objem skutočne pridá. Veľmi závisí od materiálu a strihu, a taktiež od kombinácii vo vrchnej časti postavy. Aj ladenie doplnkov ako sú topánky, môže zohrávať dôležitosť ak chceme opticky predĺžiť a zošíhliť. Pozri video v prémiovom obsahu, kde som sa tejto téme povenovala.

biela v jesennom satniku 3
biela v jesennom šatníku inšpirácie

Milujete bielu?

Viete ako sa nazýva človek, ktorý miluje bielu farbu?
Chromatophilia sa niekedy používa vo všeobecnosti pre lásku k farbám (spolu napr. s melanofíliou, xantofíliou, leukofíliou ako láska k čiernej, žltej, bielej, v tomto poradí)

Potrebujete poradiť aká biela je tá vaša? Rezervujte si termín.

biela v jesennom satniku 4
biela v jesennom šatníku inšpirácie
biela v jesennom satniku 5
biela v jesennom šatníku inšpirácie
biela v jesennom satniku 6
biela v jesennom šatníku inšpirácie
biela v jesennom satniku 7
biela v jesennom šatníku inšpirácie
biela v jesennom satniku 8
biela v jesennom šatníku inšpirácie