V 50 rokoch minulého storočia diktoval Paríž čo sa bude nosiť. Dnes je to ulica. Respektíve móda z ulice, oblečenie, ktoré sa na nej nosí. Ona určuje trendy. Čo sa nosí, ale aj čo sa bude nosiť. Odtiaľ to všetko pramení. Odtiaľ pochádza inšpirácia aj na svetové móla.

moda z pariza
Móda z Paríža 50te roky

Ulica sa nosí

Móda z ulice sa samozrejme nemusí celá páčiť. Ale niečo nás vždy môže osloviť, aj keď to úplne nie je podľa nášho gusta. Môže nás inšpirovať nejaký kúsok, alebo spojenie, ktoré si prispôsobíme či vylepšíme podľa seba. Farebná typológia v praxi.

Tričká, šaty, kraťase, sukne, saká, bundy, kabáty, tuniky, kaftany, blejzery, tenisky, sandále, lodičky, kozačky…jednoducho kúsky od výmyslu sveta, niektoré aj vytvorené vlastnou zručnosťou.

Ulica poradí

Móda z ulice ponúka jednoduché kombinácie, veselé kombinácie, tradičné či netradičné, extravagantné, gýčové, tiež nevkusné či nevhodné. Skvelé je, že máte naživo módnu prehliadku v priamom prenose sedem dní v týždni za každého počasia.

A móda z ulice vás môže inšpirovať. Ten sveter na tej blondíne v kombinácii s tou sukňou na tej brunete. A viete čo si zajtra oblečiete 🙂

Inšpirácia na ulici

Niekedy prirodzene dôjdu nápady.  Práve, keď je „to“ oblečené na bežnom človeku, môže to mať oveľa väčší zásah ako keď si to oblečie modelka s dokonalými mierami v časopise či v reklame.

A hlavne tým, že je to na ulici, že je to móda z ulice, je to oblečenie z ulice. Môže to byť presvedčivejšie, že sa to skutočne nosí. Móda z ulice môže inšpirovať, keď hľadáte svoj štýl. Dokáže vás „osvietiť“. Ponúknuť jasné a konkrétne nápady, ktoré si už vyladíte podľa svojej osobnosti a svojou kreativitou..Ponúkne vám konzultáciu.

moda z ulice3
moda z ulice, inšpirácia

Ulica je mólo

Pozorovala som a spontánne zaznamenala čo ponúkajú bratislavské ulice. Skúste si niekedy len tak sadnúť a pozorujte ľudí. Aké oblečenie majú oblečené, ako sa pohybujú, aké majú gestá. Ulica komunikuje aj takto, nielen zvukom či ruchom. Ponúka rôznorodosť a to je na nej úžasné!

Mňa móda z ulice inšpiruje veľmi!

Celý článok nájdete na www.pluska.sk