Platí všeobecné typologické pravidlo, že svetlé farby pridávajú na objeme, rozširujú. Tmavé farby naopak zužujú a zoštíhľujú. Ale v lete v nich môže byť zas viac teplo. Čo teda, ak potrebujete alebo chcete postavu opticky predĺžiť a zoštíhliť. Dá sa to aj svetlými farbami?

svetle farby 2
https://shop.mango.com/sk/women

Svetlé farby nie vždy rozširujú

Áno, svetlé farby nemusia vyslovene zväčšovať. Samozrejme existujú všeobecné pravidlá ako taký základný návod. Veľa závisí od strihu a materiálu. Strih by mal lichotiť postave a materiál by to mal celé podporiť.

svetle farby zostihluju
https://www1.pluska.sk/

Veľakrát môže byť aj dobrý, vyhovujúci strih ale pokazí sa celkový výsledok práve nevhodným či nesprávnym výberom materiálu. Toto by som si dovolila označiť za alfa omegu pri výbere oblečenia, ako sa vyslovene fixovať na tmavú či svetlú farbu.

svetle farby topanky
Malé detaily zohrávajú významnú úlohu. Ladenie topánok s farbou nohavíc, napriek tomu, že sú biele, môže postavu predĺžiť a zoštíhliť. Aj svetlé farby to dokážu. Ide hlavne o dômyselnú kombináciu.

Ako svetlé farby zužujú?

Jednoducho. Správnym nakombinovaním, ako som už spomenula, dobrým strihom a materiálom. Treba si tiež uvedomiť, že pre každého to funguje inak. Je dobré si vždy uvedomiť, že každý sme jedinečný originál. Nielen fyzicky ale aj osobnostne. Svetlé farby musia ladiť aj s našou osobnosťou a povahou. Potom výsledok bude na parádu. Doslova.

svetle farby blok
Aj svetlé farby vedia vytvoriť blok farieb. Je dôležité si uvedomiť, či netreba len pridať na objeme alebo chcem predĺžiť aj zoštíhliť. Pravidlá farebnej typológie fungujú perfektne.

Svetlé farby a oblečenie

Poďme sa pozrieť na konkrétnu ukážku. Diana je učiteľka v škole. Má typ postavy hruška. Ramená má užšie ako boky, tvarovaný pás. Konfekčnú veľkosť v spodnej časti postavy má 42 a vrchnej 40-38.

Inšpirácie Mango, Bratislava Aupark

Ideálom ženskej postavy by nemali byť miery 90-60-90, ale skôr proporčnosť. Čiže ak sa na to pozrieme z pohľadu proporčnosti vysvetľujú ju, ale nemali by sme sa limitovať konkrétnymi číslami.

celý článok nájdete na https://www1.pluska.sk/regiony/cierna-zostihluje-svetle-farby-pridaju-kila-ale-kde-presvedci-vas-stylistka-andrea-ziegler

Chceli by ste zakomponovať viac svetlých farieb do vášho šatníka, ale neviete ako? Napíšte mi alebo sa rovno objednajte na www.andreaziegler.sk

Pozývam vás do môjho prémiového obsahu, kde nájdete ďaľšie tipy – videá ako fungujú módne pravidlá