To, že sa oblečieme do veľkosti S, neznamená že budeme vyzerať akoby sme boli oblečené vo veľkosti S. Dôležité je, aby sme mali na sebe správnu veľkosť ako sa limitovať na veľkosť konkrétnu.

Prečo veľkosť nie je podstatná?

Lebo nie je zárukou dobrej postavy. Vôbec nie je dôležité za každú cenu sa obliecť šaty vo veľkosti S. Zvonku to nie je vidieť. Visačka nie je podstatná. Treba sa zamerať na správny strih, materiál, aby to ladilo s krivkami postavy.

Ako si vybrať správnu veľkosť?

U každej značky môžeme mať rôznu veľkosť. U niektorej to môže byť veľkosť S, u inej veľkosť M a u ďaľšej aj veľkosť XS, napríklad.

Je oveľa dôležitejšie sa zamerať na strih, ako nám tie šaty/oblečenie sedí. Ako nám ladí s krivkami postavy. V neposlednom rade je tiež dôležité ako sa v ňom cítime. Práve naopak ak siahneme po nesprávnej veľkosti, či menšej alebo väčšej, môže nám to deformovať postavu.

Malá veľkosť môže zväčšovať

Ak sa oblečieme do príliš malej alebo tesnej veľkosti, môžeme práve dosiahnuť, že budeme pôsobiť mohutnejšie, väčšie ako v skutočnosti sme. Zdôraznia sa nedostatky, látka sa bude nepekne zarezávať a budú vyliezať „špeky“, ktoré možno ani také hrozné nemáme, zníži sa ladnosť pohybu, bude sa ťažšie dýchať. Vo finále budeme vyzerať oveľa väčšie, neforemnejšie, lebo bude jasne vidieť, že je nám to malé. Zvonku totiž nie je vidieť veľkosť na visačke.

To isté platí aj opačne. Ak si oblečieme zas zbytočne väčšiu veľkosť môže zabíjať krivky postavy, a tiež vytvárať nedostatky, ktoré nemáme.

Oblečenie by sa nemalo úplne vyberať podľa čísla či písmena na visačke, áno môže sa na to prijhliadať kvôli približnej orientácii, malo by sa skôr zamerať na strih a materiál.

https://eshop.lovecolors.sk/

Ak potrebujete poradiť napíšte mi alebo sa rovno objednajte na www.andreaziegler.sk

A pozývam vás do prémiového obsahu, kde nájdete videá so zaujímavými tipmy a praktickými ukážkami ako pravidlá módy fungujú.