Sukňa nie je len jedna. Tak ako ani každá žena nemá rovnaký typ postavy. A na každý typ postavy existuje ten správny strih sukne. Možno aj viac strihov. Treba si len správne vybrať.

Je to nielen o postave

Sukňa podľa typu postavy nie je len o postave. Mala by ladiť aj s osobnosťou a príležitosťami. Nestačí si vybrať len správny strih, ale doménu hrá aj materiál. Stačí ak je materiál rôzny a sukňa v tom istom strihu môže vyzerať rôzne. Tiež sa už nemusí konkrétnej postave hodiť, lebo materiál o tom rozhodol.

https://www.chiclovely.sk/

Mala by byť multifunkčná

Sukňa podľa typu postavy by mala byť tiež dobre a ľahko kombinovateľná v šatníku. Vedieť ju využiť na viaceré rôzne príležitosti. A hlavne mala by byť proste nadčasová a multifunkčná. Taká akú si viem predstaviť obliecť aj za päť rokov, napríklad.

Mala by byť hravá

Sukňa by mala ponúkať priestor na prípadné zakrytie nedostatkov, lepšie povedané nevyváženosť postavy. Napríklad ak má žena širšie boky, a vadí jej to, ako vrchnú časť postavy potom treba vybrať taký strih a materiál, aby boky jemne schoval a nie ešte ich šírku zdôraznil podľa typológie postavy.

Naopak ak je objem skôr na prospech veci, potom môže mať sukňa rôzne skladanie či zdobenie, hrubší materiál. Bude to v poriadku, lebo sukňa bude oblečená na správnom type postavy.

https://www.chiclovely.sk/

Potrebujete poradiť ako si vybrať sukňu pre seba? Prípadne chcete dať originálny darček? Vyberte si mňa, teda moje služby na www.andreaziegler.sk

Darčekom som bola už niekoľkorát 🙂

Pozývam vás tiež do môjho prémiového obsahu, kde nájdete zaujímavé videá s návodmi ako využiť pravidlá módy v praxi. Tiež tu nájdete aj inšpiratívne videá.