Existujú šaty, ktoré by mohli lichotiť viacerým typom postáv? Áno, sú strihy, ktoré by sa dali označiť ako univerzálne strihy dámskych šiat. Samozrejme nebudú sa hodiť úplne všetkým postavám. Rada vám poradím.

jedny saty a rozne postavy
jedny saty a rozne postavy

Aj jablko nie je len jedno

Napríklad ak ide o postavu jablko, môže mať rôzne proporcie. Jedna vec je všeobecné pravidlo analýzy postavy v horizontálnej línii, druhá vec je že jablko môže rôzne vážiť, môže byť rôzne vysoké, široké, a tiež môže to byť kombinácia jablka a banánu.

Typológia postavy

Podľa typológie postavy sa určuje typ postavy v horizontálnej línii. Ako má široké ramená v porovnaní s bokmi a pásom. Tiež, kde má uložený pás, a či ho vôbec má. Napríklad, keď sa už bavíme o jablku, môže byť jablko, ktoré má najužšiu časť pod prsiami. Môže ísť o jablko, ktoré nemá pás vôbec, jeho pás je rovnako široký ako boky či ramená a ešte má nejaké to kilo navyše v oblasti brucha. V totmo prípade sa treba definovaniu pásu úplne výhybať. Tento typ šiat vo videu a na obrázku, sa tomuto jablku vôbec nehodí. Tunikové šaty bude lepšia voľba.

Univerzálny strih dámskych šiat

Je taký, ktorý pristane väčšine postáv. Napríklad tieto zavinovacie šaty od www.lovecolors.sk sa hodia aj mne (jahode) aj tejto úžasnej dáme Karolíne (presýpacie hodiny). Tá ešte v ten deň ráno ani netušila, že bude modelka. Prišla si do obchodu dať upraviť šaty, ktoré v Lovecolors.sk (v Galante) si kúpila a pozrieť ďaľšie. Bola som tam aj ja a tak som dostala nápad, úžasný nápad :)) Karolína sa dala ukecať na túto inšpiráciu a bola perfektná!

Každá žena je krásna taká aká je. Len môže byť akurát nevhodne či nesprávne oblečená. 🙂

Rada vám poradím. Pozývam vás tiež do môjho prémiového obsahu na mojej stránke www.andreaziegler.sk

..kde nájdete edukačné ale aj inšpiratívne videá, podobne ako v tomto s Karolínou.