Zelená farba je celkom obľúbená. Zelená farba upokojuje. Je farbou rovnováhy. Je tiež farbou peňazí.

Zelená nie je len jedna

Nie je len jedna zelená. Má rôzne odtiene a takisto teploty. Je teda teplá, neutrálna a studená. Dôležité je, aby bol správny odtieň, teplota odtieňa, v blízkosti tváre. Mal by splynúť s podtónom pleti.

Princípy farebnej typológie

Ak si dáme nesprávny odtieň, teplotu, zelenej v blízkosti pleti, môže zvýrazniť nedostatky, únavu, vrásky, môžeme vyzerať smutne a staršie. Ak siahneme po tom správnom, naopak, rozžiari nás, budeme pôsobiť sviežo, získame lepší tonus pleti, budeme vyzerať zdravo. Toto sú základné princípy farebnej typológie.

Pozývam vás do sekcie Prémiový obsah, kde nájdete konkrétne ukážky farebnej typológie.

Žltá + modrá = zelená

Ak bude v zelenom farbe prevládať viac žltá, pôjde o teplé odtiene zelenej. Ak viac modrá, pôjde o studené odtiene. Potom sú neutrálne odtiene, ktoré ladia s neutrálnym podtónom pleti.

Zelená má rôzne odtiene

Môže to byť pistáciová, olivová, jablková zelená, neónová zelená, citrónová zelená, parížska zelená, ľpenátová zelená, tyrkysová zelená, čajová zelená, mentolová zelená, modrozelená, lesná zelená, opálová zelená, krokodílová zelená, bazalková a mnoho ďaľších odtieňov.

Zelená je farba života

Zelená je farba Venuše, bohyne vegetácie. Zelená farba je spojená so životom, rastom, silou a obnovou. Paleta prírody je plná zelene so stromami, listami, rastlinami a trávou. Slovo zelená sa spája so starým anglickým slovom „growan“, čo znamená rásť.

Zelená teda nie je len na strome, ale aj na šatách, tričku, sukni či nohaviciach. Môže byť aj na teniskách, kabelkách či šatkách. Taktiež v mejkape.