Oblek je základ pánskeho šatníka. Je to pracovná uniforma, ktorá sa dá skvele využiť na formálne aj menej formálne príležitosti. Dodáva galatnosť a šarmantnosť a je sexi.

Oblek je istota. Niečo ako v ženskom šatníku šaty. Je symbolom pánskej elegancie, ale tiež formálnosti. Je tiež akási uniforma, pracovným biznis odevom, ale tiež istotou, že sa nič nepokazí.

Oblek nie je len na formálnu príležitosť.

Prečo by mal byť oblek v každom mužskom šatníku?  Pre jeho široké využitie. Nebavím sa len o formálnych príležitostiach. Vie vyzerať neskutočne šik aj práve pri tých menej formálnych či trendových spoločenskcý akciách. Nemusí to byť len kombinácia s kravatou a košeľou. Vyzerá neskutočne šik práve zladený s bielym či čiernym tričkom. Elegantné topánky sa môžu vymeniť za tenisky. Oblek vie navyše výborne tvarovať mužskú siluetu.

Páni, ktorí nepotrebujú oblek na bežný deň by mali po ňom siahnuť práve ak sa vyskytne výnimočná príležitosť, alebo chcú prekvapiť a vyzerať inak ako bežne. Budú iní, rozhodne zaujmú. Nemusia si ho obliecť aj s kravatou. Košeľa môže mať vrchné gombíky rozopnuté a miesto kravaty stačí vložiť do vrecka na saku kapesník.  A napriek tomu, že muž bude v obleku, nebude to nuda, bude vyzerať trendy, neformálne a tiež sexi.

Variabilnosť vytvára pestrosť.

Mužský šatník oproti ženskému je oveľa jednoduchší. Teda minimálne v rozmanitosti produktov. Ženy v ňom majú šaty, sukne, nohavice, overaly, kraťase, kostými atď. Muži oproti nim sú limitovaný. Rozmanitosť je oklieštená na nohavice, kraťase (tie tiež len skôr na voľný čas), saká, svetre, košele či tričká. Preto je dôležité vedieť vytvoriť dômyselný a variabilný šatník, ktorý bude postavený na nespočetnom množstve kombinácií aj s, na prvý pohľad, výlučne formálnymi či nekombinovateľnými kúskami.

Oblek dodá galantnosť.

Oblek v mužskom šatníku je ako dobrý základ pre stavbu domu. Nohavice sa dajú kombinovať samostatne. Sako sa dá tiež využiť s inými kúskami oblečenia. Okrem toho ho môže poskytnúť dáme v prípade, že sa ochladí. A čo najviac zaimponuje žene? Galantnosť muža, ktorá sa žiaľ čím viac vytráca. Elegantné spôsoby môžu napraviť častokrát aj nedorozumenia.

Pozývam vás do mojej členskej zóny, kde nájdete prémiové inšpiratívne edukačneé videá a články o pravidlách v móde a prečo je dobré ich vedieť.