tipy, zlavy, nakup
tipy, zlavy, nakup

Zľavy nemusia byť až tak výhodné. Nemusí to byť až taký „good deal“. Nakupovanie v zľavách sa dá cielene plánovať. Zľavy by nemali meniť osobný štýl.

Zľavy vrcholia. Je to veľké lákadlo na nakupovanie. Ako im ale nepodľahnúť a nenakúpiť zbytočnosti len preto, že sa to oplatí alebo je to mimoriadne výhodné? Ako nakupovať v zľavách? Jednoducho stále sa treba držať toho čo skutočne potrebujeme, aby to tiež ladilo s tým čo už v šatníku máme a tiež využiteľnosť možnej kúpy.

To, že zľavy budú vieme odhadnúť, lebo v určitých sezónach budú vždy. Navyše sú tu mimoriadne zľavy, ktoré súvisia s uvádzaním danej sezóny. Sezónne zľavy nielen tie výpredajové. Je to veľké lákadlo. Cena zohráva tiež dôležitú úlohu. Obchodníci to vedia. Tiež si ale treba uvedomiť či sa kupuje preto, že to treba alebo pre radosť.

Tri základné tipy ako na zľavy

Pripravila som pre vás tri tipy ako vedieť nakupovať v zľavách, ušetriť a zbytočne si nepreplniť šatník vecami, ktoré sa síce oplatia, ale nebudete ich skoro vôbec nosiť. 


Samozrejme nemyslím len, že výhodné nakupovanie je výlučne v detskej móde. Dospelý si tiež vedia naplánovať, čo už treba zo šatníka vyradiť a dokúpiť nové. Zľavové obdobie je ideálne. Zamerať sa na to, čo skutočne potrebujem. Môžem si kúpiť tiež viac. Má to svoj význam. Ak mám širší sortiment v šatníku dlhšie mi vydrží, lebo je viac vecí na striedanie a tým pádom sa tak neničia.

Oblečenie sa totiž tiež opotrebúva aj čistením, jeho údržbou. Asi podľa správnosti by sme si každý deň mali obliecť čisté časti oblečenia. V prípade akejsi uniformy ako je oblek je to košeľa, spodné prádlo, ponožky. Navyše oblečenie, napríklad rifle, ak si ich dám celý týždeň, už na tretí deň to nebude pôsobiť esteticky. Budú vyzerať neforemne, vyťahane (v kolenách a sedacej časti určite), jednoducho nie príliš vkusne. No a to je ideálny čas ako si naplánovať nakupovanie v zľavách. Získať tak väčší sortiment v šatníku na každodenné striedanie. 

Za prvé, nakupovanie v zľavách sa dá naplánovať. 

Napríklad u detí. Deti rastú a prirodzene treba každú sezónu dokupovať nové veci, lebo rastú ako z vody. Toto je ideálna príležitosť ako ušetriť, prípadne nakúpiť širší sortiment. Tričká, nohavice, sukne, šaty sú základom detského šatníka. Treba ich aj viac, lebo deti sa vedia oveľa rýchlejšie a častejšie zašpiniť ako dospelý. Teda taký je štandard :). Zľavy sú ideálna príležitosť ako toho nakúpiť viac za menej. Navyše oni nemusia rešpektovať firemnú kultúru, lebo zatiaľ ju nemajú. Samozrejme ak nepočítam, že do školy/škôlky by mali chodiť čisté a nezanedbané.  

Za druhé, treba si uvedomiť, či šatník treba rozšíriť. 

Čo znamená, či je postačujúci, dosť rozsiahly, aby uspokojil možnosti podľa príležitostí. Je dobré ak sa pravidelne staráte o svoj šatník. Získate tak prehľad, čo v ňom chýba, prípadne čoho veľa. Načo sa zamerať pri plánovanom nákupe.

Častokrát sa v šatníku vyskytne veľa vecí na jedno „kopyto“. Je dobré mať svoj štýl ale tiež vedieť mať v šatníku rozmanitosť pri jeho zachovaní. To pomôže zvládnuť vedieť sa s radosťou nielen obliecť podľa príležitosti, ale aj podľa nálady. Môžete tak vyzerať vždy inak pri zachovaní vlastného štýlu. Napríklad ak má niekto rád minimalizmus, rozmanitosť znamená, že môže mať vo svojom šatníku rôzne strihy nohavíc, blúzok či šiat. Pokojne v čierno bielej kombinácií. Stačí sa len pohrať s výberom materiálov či potlačí.

Napríklad. Zľavy sú ideálne práve na dokúpenie tejto rozmanitosti, lebo sa to oplatí, lebo si môžem dovoliť nakúpiť viac za pôvodnú cenu, lebo to jednoducho potrebujem z hľadiska každodenného fungovania podľa náplne dňa. Pestrosť znamená aj väčšiu spokojnosť. Večer alebo ráno si mám z čoho vybrať a nechodím len v tom istom. Aj nálady máme rôzne. Prečo sa k nim nezladiť? Ak sa žena rozhodne, že dnes chce byť mimoriadne ženská či sexi, prečo v ňom nemať škálu šiat, z korých sa dá vybrať práve podľa toho ako sa cítime. 

Opäť sa zopakujem, nákup v zľavách je ideálna možnosť. Ja len poradím, neexperimentovať s neovereným strihom. Ak to má deformovať postavu, potom nemám na mysli túto pestrosť. Možno skôr venovať pozornosť materiálu či potlači. Možno dĺžke. Každá pestrosť musí totiž tiež ladiť s osobnosťou a jej krivkami. Len potom to bude „good deal“.

Za tretie, či chcem nakupovať, lebo sa to oplatí alebo to skutočne potrebujem. 

zľavy trendy výpredaj

Nikdy by sme nemali nakupovať pretože sú zľavy. Skutočne ísť cielene. Niekedy sa ale môže stať, že si chcem kúpiť niečo pre radosť. Prečo nie? Ale opäť nejsť do niečoho, čo ma nevystihuje, lebo to nosiť nebudem a budú to zbytočne vyhodené peniaze a vo finále to nebude už kúpa pre potešenie. Ak aj chcem robiť nejakú zmenu v šatníku musím vnútorne dozrieť a byť s tou zmenou skutočne stotožnený. Byť o nej vnútorne skutočne presvedčený. Potom si môžem dopriať pokojne aj iné kúsky, lebo viem, že v skrini neostanú len visieť.

Vždy by to malo byť podmienené tým, že nenakupujem, lebo sa to oplatí, ale že to potrebujem alebo minimálne, že to budem nosiť. Vtedy kúpa v zľavách, sa dá povedať, že je výhodná kúpa. Ak totiž veci nosiť nebudete, tak sú to zbytočne vyhodené peniaze, ktoré ste si mohli odložiť  a kúpiť niečo čo skutočne potrebujete aj keď za plnú sumu a v princípe by ste ušetrili. 

Nakupovanie v zľavách sa oplatí, ale len vtedy ak oblečenie, ktoré si kúpite budete nosiť. Vtedy to má zmysel, vtedy ušetríte, jednoducho len vtedy sa to oplatí. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*