Mnohé ženy uprednostnia skôr nohavice pred sukňou. Patríte k nim aj vy? Tak ste tu správne. Tu je jednoduchý návod ako sa v ich strihoch ľahko zorientovať. 

Každá žena je iná. Osobnostne ale aj krivkami postavy. Nie každý strih nohavíc bude rovnako dobre sedieť každej. 

Všeobecný návod

Ponúkam vám jednoduchý všeobecný návod ako si správne vybrať nohavice, lepšie povedané čo si vsímať pri srihu. V tomto článku sa povenujem len strihu. Farbu, materiál a potlač rozviniem v ďaľšom. Buďte v strehu 🙂

Typy postáv

Všeobecne sa delia typy postáv do 5 kategorií, presýpacie hodiny (8), jahoda (V), hruška (A), banána (I), jablko (O). Môže to byť niekedy aj ich kombinácia.

Postavte sa pred zrkadlo a dobre si všímajte pomer ramien a bokov a pomer pásu k nim. 

Tak ideme na to 🙂

Jahoda, písmeno V

Máte širšie ramená ako boky, takže vyvážte svoje ramená pridaním objemu v spodnej časti postavy. Vyberte také nohavice, ktoré vám pridajú objem. Môžu mať aj riasenie, či záložky. Viac materiálu nie je na škosu veci.

nohavice podla postavy jahoda
nohavice podla postavy jahoda

Hruška, písmeno A

Vaše boky/stehná sú širšie ako vaše ramená, ale máte definovaný pás. Hľadajte také nohavice, ktoré vám nezväčšia ešte viac boky, postavu skôr sproporčnia.

Od kolien dole by mali byť rozšírené. Ak by boli úzke, tak vznikne veľký kontrast medzi stehnami a lýtkami a boky budú vyzerať ešte mohutnejšie.

Nohavice, ktoré sa rozširujú od bokov dole, môže byť tiež dobrá voľba. Na páse a bruchu bez zbytočného riasenia. Nie je to treba. Hladké.

A možno zistíte, že nohavice sa ťažšie vyberajú a sukne sú jednoduchšou voľbou!

nohavice podla postavy hruska
nohavice podla postavy hruška

Presýpacie hodiny, písmeno X

Vaše ramená a boky sú vyvážené a máte definovaný pás. Takzvaný ideál postavy v proporčnosti. Na tejto postave skvele vyzerajú zavinovacie nohavice, ale tiež nohavice so zvýšeným pásom. Dôležité je vždy zvýrazňovať pás, ktorý je pekne definovaný.

nohavice podla postavy prseypacie hodiny
nohavice podla postavy prseypacie hodiny

Jablko, písmeno O

Máte tendenciu priberať do brucha, nemáte definovaný pás. Máte štíhle nohy, preto si môžete dovoliť pri výbere šiat aj kratsšie dĺžky, ale šaty teraz neriešime 🙂

Nohavice pre vašu postavu ba mali byť so zvýšeným pásom, a hrubší rovný hladký pás. Tak, aby sa vám nezarezával do brucha a nedeformoval tak postavu.

nohavice podla postavy jablko 1
nohavice podla postavy jablko

Banán, písmeno I

Vaša postava má rovnako široké ramená, boky aj pás. Treba pridať na pozitívnom objeme a postavu vytvarovať, dodať jej krivky. dobrá voľba môžu byť nohavice, ktoré už majú samotný tvar na vešiaku. Vyšší pás, ktorý pás postavy vytvaruje a riasenie či záhyby na samotných nohaviciach, ktoré pridajú pozitívny objem v ženských krivkách.

nohavice podla postavy banan
nohavice podla postavy banán

Too sú také všeobecné pravidlá. Treba vždy skúsiť a potom už len presne doťuknút správnym výberom. V ďaľšom článku rozoberiem aj materiály, potlače a farby. 🙂

Ak chcete poradiť kokrétne, rovno sa objednajte na Analýzu postavu. Rada vám poradím.

A pozývam vás do mojej členskej zóny, kde mám pre vás pripravené prémiové inšpiratívne a edukatívne videá.

Nohavicové inšpirácie Mango