Byť „in“ môže mať rôzne podoby. A čo je to vlastne byť „in“? 

Asi by som začala, že čo je to byť „in“. Znamená to byť aktuálny, mimoriadne múdry, že sa vyznám, že viem moderne komunikovať, aj neverbálne, že vyzerám ako vystrihnutý/á z módneho časopisu? Byť „in“ môže mať rôzne podoby. Pre každého to môže mať odlisný význam.

Z pohľadu imidžu to môže znamenať byť trendový, štýlový, moderný, viditeľný, aktuálny napríklad. Skôr ako riešiť aktuálne trendy by som sa pustila do analýzy aký typ postavy som a aké farby mi pristanú. A až potom z tých trendov by som  vybrala tie, ktoré mi pristanú, lichotia mojej postave, mojej osobnosti, životnému štýlu.

Šaty nie sú len jedny

Nie každý bude rovnako dobre vyzerať v tých istých šatách. Treba si uvedomiť čo sú moje plusy a čo mínusy. Malo by platiť, že plusy treba vyzdvihovať a naopak mínusy jemne kamuflovať, korigovať, sproporčňovať. A nie všetky trendy musíte mať vo svojom šatníku. „In“ budete vždy, keď to bude ladiť s vašou osobnosťou, náladou, životným štýlom a s vašou typológiou.

Byť „in“ nie je byť trendy

Byť „in“ môžete byť vlastne stále. To je vtedy, keď ladíte so sebou. Vnútro a vonkajšok sú v rovnováhe. A hlavne to čo máte na sebe viete odnosiť/predať. Aj keby ste mali najdokonalejšie a najdlhšie nohy na svete a oblečiete si minisukňu, bude to vyzerať divne, keď bude cítiť a vidieť, že sa hanbíte, že ju mať oblečenú.

Trendy

Existujú tiež takzvané nesmrteľné trendy, ktoré budú nadčasové.  Biela košeľa, denim, biele tričko napríklad budú stále aktuálne. Tiež majú rôzne strihy. Stačí si vybrať ten vhodný, lichotiaci postave. Biela košeľa môže byť aj klasika, ale tiež môže mať extravagantný strih. Možností je veľa. Stačí si vybrať tú správnu, ktorá pristane vám, a ktorú zhodnotíte vo vašom šatníku v rôznych kombináciách. Je hlúposť kupovať košeľu len v jednej kombinácii.

Strih, materiál môže byť ovplyňovaní sezónnymi trendami. Čo znamená, že to môže byť aj materiál. Áno aj materiál môže byť trendom.

V prvom rade je dôležité, aby strih či materiál lichotil postave. Niekto vsadí na spomenutú klasiku, niekto sa inšpiruje práve aktuálnymi vychytávkami. Závisí to od osobnosti. Dôležité je, ale neobliecť si to len raz.

Nech je čokoľvek trendy, nemali by ste trendom podliehať. Musí sa vám to páčiť, malo by to lichotiť vašim krivkám, ladiť typologicky farebne, ladiť s vaším štýlom, náplňou dňa a mali by ste to veľkoryso využiť v šatníku.

Ak sa chcete inšpirovať ako na to, pozývam vás do mojej členskej zóny!