Skip to content

Farebná typológia, prečo je dobré ju zažiť? Potrebujem ju k bežnému životu? Je pre každého? Je dostupná?

Poďme pekne poporiadku a poďme nájsť odpovede na otázky.

Farebná typológia

Je metóda, ktorá nám pomôže určiť/zistiť, ktoré farby nám pristanú, ktoré nie sú úplne ideálna voľba. Pomôže tiež nájsť ich vhodné osobné kombinácie.

Táto metóda je jedinečná a veľmi osobná. Pomôže nám vybrať akej farby by malo byť oblečenie v našom šatníku. Aké spoločenské šaty, mikiny, tričká či kabelky, tenisky by sme mali mať vo svojom šatníku.

Pri farebnej typológii sa vychádza z farby obočia, dúhovky, z farby vlasov a podtónu pleti.  Je pre ženy ale tiež pre mužov.

Farebnou analýzou zistíme, ktoré odtiene sú pre nás lichotivé, a ktoré nie. Farby sú teplé, studené, neutrálne, žiarivé, pastelové, tlmené, nevýrazné. Podľa toho vieme, ktoré sú pre nás priateľské, a ktoré naopak nepriateľské. U každého je  to individuálne.

Farebna typologia test

Zisťuje sa to prikladaním farebných látok v blízkosti tváre. Základ musí byť biely (košeľa, tričko, plášť). Biela farba totiž farby nepohlcuje, ale odráža a nechá vyniknúť ich skutočnej farebnosti. Ideálne je byť bez nalíčenia.

Lichotivé priateľské farby splynú s podtónom pleti. Rozžiaria nás, budeme pôsobiť sviežo, zdravo. Tie by mali byť vždy v blízkosti tváre. Nepriateľské nelichotivé farby nám spôsobia, že budeme vyzerať unavene, choro či smutne. Tie by mali byť v oblečení či doplnkoch, ktoré nie sú príliš v blízkosti tváre. Môžeme ich mať v šatníku, ale skôr v spodnej časti oblečenia a doplnkoch.

Farebná Typológia Osobnosti,farebna typologia osobnosti test

Farebná typológia osobnosti

nám môže pomôcť určiť aj aký farebný odtieň by nám pristal pri zmene farby vlasov.

Farebná typológia naberá na popularite. Jej význam vzrástol vstupom farieb do kinematografie. Doteraz sa v Hollywoode využíva. Ak má herec napríklad negatívnu úlohu, podporí sa nevhodným farebným odtieňom či farebnou kombináciou. A tak bude pôsobiť nezdravo, smutne, pochmúrne a imidž bude ladiť so zámerom scenára.

Využitie farebnej analýzy, pomôže správne rozvinúť štýl podľa osobnosti, životného štýlu, cieľov či nálad, ale tiež podľa fyzických daností. Imidž je predsa obal, ktorý predáva. Mal by preto odzrkadľovať ladenosť vnútra a vonkajšku osobnosti.

Poznanie farieb, ich kombinácií, ale tiež psychologického významu, môže pomôcť získať úspech. Život podľa predstáv. Naplnenie cieľov či snov v profesionálnom či osobnom živote.

Vieme si tak vyskladať šatník, ktorý bude funkčný, variabilný a nielen do každého počasia. Môžeme si vytvoriť zoznam oblečenia, topánok a doplnkov podľa náplne dňa a tiež životného štýlu, prípadne ako a kam chceme smerovať náš život. Výsledok si tak vieme vypočítať aj bez kalkulačky.

Čas je drahá mena a netreba ním plytvať zbytočnými pokusmi. Možno sa vám nedarí uspieť práve preto, že nosíte nevhodnú farebnú kombináciu, ktorá ruší celkový váš dojem. Tlmočí nesprávny odkaz. Jednoducho neladí s tým čo prezentujete, ako sa pohybujete, to čo viete. Možno si poviete hlúposť, nepodstatné… Skutočne?

Vyskúšali ste to zmeniť alebo sa nad tým zamyslieť? Porovnať môžem, keď čas od času niečo zmením, keď to nefunguje. Možno stačí vymeniť farbu košele a zladiť so správnym farebným odtieňom nohavíc či sukne…a zrazu sa veci dajú do pohybu

Skúste sa riadiť fungujúcimi pravidlami. Môže to byť rada nad zlato.

Farebnú typológiu si môžu dovoliť všetci. Aj keď na prvý pohľad sa môže javiť cena nie až taká nízka, ale zas na druhej strane, keď je niečo lacné nie je to tak trochu aj podozrivé?

Farebná analýza sa neabsolvuje každý mesiac, ani raz za pol roka a dokonca ani raz za rok. Môže sa zopakovať po niekoľkých rokoch, lebo vplyvom starnutia sa môže meniť aj farebný podtón pleti, farba dúhovky, farba vlasov..

Farebná analýza môže šetriť čas ako si vytvoriť svoj štýl a spoľahlivý imidž. Počasie nám môže niekedy našu náladu pokaziť. Ale vďaka farebnej typológii vieme aké farby nám najviac pristanú, ktoré nás neskutočne rozžiaria a deň bude krajší a tiež úspešnejší. A potom sa aj to počasie umúdri.

Vedieť o farbách viac ako len, že sú farebné, nám môže pomôcť získať život aký chceme. Farebná typológia sa proste hodí do každého počasia a v každom veku.

Vianočná Farebná Typológia

Andrea Ziegler