Nielen na pohovor, ale i na akékoľvek biznis stretnutie.

Aké farby sú vhodné? Po akých materiáloch siahnuť?

Je vhodný ľan?

Materiál v lete veľmi obľúbený. Ľan je chladivý, nie je v ňom až tak teplo.

Textilné ľanové vlákno sa získava zo stonky ľanu siateho.

Najstaršie nálezy ľanových výrobkov pochádzajú asi zo 7. tisícročia pred Kristom. Do Európy sa ľan dostal asi o 4 tisíc rokov neskôr. Ľanové vlákno je pevnejšie ako napríklad bavlna. Pevnosť za mokra sa zvyšuje až o 20%. Vlákna ľanu majú malú pružnosť a dobrú vodivosť tepla. Výrobky z ľanu majú studený ohmat, dobre znášajú pranie, ale majú silný sklon k krčivosti.

Práve tá krčivosť ľanu môže spôsobiť, že celkový vizuál môže pôsobiť neupravene. Preto časti oblečenia vyrobené z ľanu nemusia byť dobrá voľba výberu na pohovor či biznis stretnutie.

lan

Tip ako na krčivosť ľanu

Ak je ľan pre vás jediná možnosť ako v lete prežiť, tak potom siahnite po vzoroch. Ak je zakomponovaná potlač na kúskoch ľanového oblečenia, pomôže kamuflovať viditeľnosť krčivosti.

Napríklad môžete skombinovať vzorované ľanové nohavice s jednofarebnou blúzkou. Pozor, ramená a paže by mali byť prekryté. Nepôsobí to esteticky a navyše v interiéroch je väčšinou zapnutá klimatizácia.

lanove nohavice

Ako si vybrať šaty?

Ak ste skôr šatový typ, siahnite po strihu, ktorý lichotí vašim krivkám. Zbytočne nezdôrazňuje nedostatky postavy, alebo krajšie povedané disproporčnosť postavy, ktoré chcete rafinovane zjemniť a postavu dostať do rovnováhy. Ideálna dĺžka šiat by nemala byť prikrátka. Niekde okolo kolien alebo môžu byť aj dlhé. AK ste nižšej postavy, siahnite skôr po šatách s dĺžkou po kolená alebo tesne pod kolená. Príliš dlhé by vás mohli opticky ešte viac znížiť.

Strih, materiál

Strih šiat by mal lichotiť krivkám postavy. Ak majú šaty opasok, treba zvážiť či vyviazaním vpredu práve nezdôrazníte vypuklé brucho. Potom je lepšie riešenie uviazanie opasku na šatách vzadu.

Šaty by mali byť skôr zo splývavého, ľahšieho materiálu, ktorý len jemne obopne postavu.

saty zelene s opaskom

Ako si vybrať farbu?

Je dôležité vsadiť na správnu farbu aj z psychologického hľadiska. Tou farbou aj komunikujete. Napríklad zelená farba sa spája s pocitovým chápaním byť prospešný, upokojuje. Pozitívne vplýva na vzťahy. Mohla by byť dobá voľba na pohovor či biznis stretnutie. Ale zelená farba nie je len jedna. Podľa farebnej typológie vie byť teplejšia, studenšia, tiež neutrálna. Výrazná, tlmená, sýta, pastelová. Treba si vybrať ten správny farebný odtieň v blízkosti tváre, ktorý ladí s podtónom vašej pleti. Ten ideálny farebný odtieň splynie s farebným podtónom pleti a vy zažiarite. Budete vyzerať sviežo a zdravo. Správna zelená farba vás rozžiari aj omladí 🙂

zelene saty farebna typologia

Dôležité je vedieť si vybrať nielen správny strih, ale i materiál, zvoliť vhodnú farbu z pohľadu komunikácie, ale tiež jej správny odtieň z pohľadu farebnej typológie.

farebna typologia portret

Tak prajem vám úspešné letné pohovory či biznis stretnutia

Ak chcete poradiť ako sa obliecť na pohovor či biznis stretnutie, rezervujte si termín tu