MENU
logo-mini

Zdielajte

KEĎ ŠATY NELADIA A FARBY JE VEĽA

Môžu byť najkrajšie šaty sveta, ak ale neladia s nositeľkou, nikdy to nebude dobre vyzerať. Treba si uvedomiť každý sme iný, originálny, máme svoje nedostatky a tiež plusy. Neznamená to , že dokonalá postava je tá, ktorá má takzvané ideálne miery 90-60-90. Štandardne sa vychádza skôr zo zadefinovania postavy v horizontálnej línii. Čo to znamená. Ramená a boky sú rovnako široké a pás je dobre definovaný. Určuje sa to ako presýpacie hodiny. Toto je akýsi ideál. Váha nezohráva rozhodujúcu úlohu. Potom je to ešte zadefinovanie postavy vo vertikálnej línii. Čo znamená či je horná polovica postavy rovnako dlhá ako spodná polovica. To nám napovie, či treba nohy predlžovať alebo naopak natiahnuť trochu torzo. Prípadne, či ide o rovnováhu. Všetko sa dá korigovať a optimalizovať správnym výberom oblečenia, strihom, materiálom či potlačou.

Dominika Mirgová je pekná žena s patričnými krivkami. Ako som už spomenula každý sme jedinečný originálny. A tak by to malo ostať. Nie každý bude výborne vyzerať super štíhly. A tiež nie každému sa to páči. A tiež nie každý je na to stavaný. Treba si ale uvedomiť, že je zbytočné si objem pridávať ak už nejaký máme. Oblečenie môže pomôcť korigovať nedostatky a tiež opticky zoštíhliť. Myslím, že nikto nemá záujem si zbytočne pridávať kilá navyše nech je akokoľvek originálny. V prípade Dominiky by som volila úplne iné šaty. Dĺžka je v pohode. Má veľmi pekné nohy, ktoré si môže dovoliť ukazovať. Tieto šaty ju ale  zbytočne rozširujú. Potrebuje skôr natiahnuť, opticky predĺžiť a nie rozšíriť. Materiál sám o sebe je ťažký. Tiež prezdobený. Ľahší by bola oveľa lepšia voľba. Paže by mali byť zakryté. Nepôsobia dobre odhalené. Sú príliš “macaté” a nevyzerá to práve pekne, keď sú takto exponované. Ako celok vrátane účesu, mejkapu a doplnkov pôsobí to na mňa pôsobí trochu infantilne. Ubrala by som a stavila na jednoduchosť. Sama o sebe je Dominka dosť výrazná a nepotrebuje veľa. Ak sa to preženie vo vyzdobovaní môže sa stať, že sa potom približujeme k hranici gýčovosti. Menej je vždy viac a môže to byť tiež výrazné!

Ladenie s partnerom je nepísané pravidlo. Nemalo by byť však prvoplánové. Teda znak dobrého vkusu a štýlu je skôr o decentnom ladení. Tu mi to príde také cirkusové. Červený motýlik je absolútny prvý plán. Možno keby mal dominantnú modrú potlač s ľahkým zakompovaním červenej by to bolo oveľa šmrncovnejšie. Nie celá plocha červenej. Malé detaily robia z dobrého štýlu skvelý štýl!

Pani Kobielska je veľmi pekná žena. V princípe základ stajlingu je vždy dobrý. Potom sa to už niekedy trochu pokazí práve výberom nie úplne najlepších doplnkov či detailov. V tomto prípade zvolila skvelé šaty. Strih je dobrý a farba úžasná, ktorá jej veľmi pristane. Čo sa týka farebnosti stále platí pravidlo, že by stailing nemal obsahovať viac ako tri farby. Tu ich bolo viac. Zelená, čierna, béžová, zlatá, strieborná. Trochu príliš. Zostala by som striedmejšia. Náušnice sú parádne. Opasok by som vymenila ze čierny. Kabelka vo farbe šiat by bola dokonalosť. Čierne topánky by bola lepšia voľba. Ešte je možnosť zladiť kabelku s náušnicami. Úplná klasika by bola čierna. Nikedy sa stačí pohrať s detailami a výsledok môže byť nad očakávania. Vždy je dobré si veci rozložiť a zamyslieť sa ako to vsetko bude spolu vyzerat vo finále. Malé detaily zohrávajú veľkú úlohu.

Pozrite si verziu na topkách http://www.topky.sk/se/100457/Modne–s-hity