MENU
logo-mini

Zdielajte

MALA KRÁSNE ŠATY

Pokračovanie v čom som začala alebo lepšie povedané nadviazanie na moje hodnotenie na Topkách. Tu je viac priestoru na vysvetlenie, prípadné rozobratie konkrétneho hodnotenia. Nebudem tu riešiť všetko, niečo vypichnem.

Zuzka Fialová mala krásne šaty. Elegatné, jednoduchého a zároveň dokonalého strihu. Veľmi jej pristali. S hlbokým dekoltom, ktorý bol ale prezentovaný vkusne. Véčkové výstrihy majú svoje čaro. Je to vlastne diagonála, ktorá má za úlohu predlžovať, natiahnuť. To je jej význam. V princípe toto platí aj pre asymetriu. Preto je zbytočné to celé zabíjať akýmsi náhrdelníkom či “obojkom”. Vytvorí sa tak horizontálna línia, ktorá urobí opak. Preruší tento celkový efekt čistého odhalenia až po krk a línie dekoltu. Je to zbytočné. Je to kontraproduktívne. Ženy na Slovensku majú stále tendencie sa prezdobovať šperkami do spoločnosti. Načo. Nech vynikne osobnosť  jej originalita, výnimočnosť. To by mal byť prvoradý cieľ. Nech vynikne ona a nie šaty. Šaty ju majú odprezentovať. Netreba zabúdať, že mejkap a účes sú tiež doplnkami. A celkom postačujúcimi. Treba si všímať detaily, strih šiat, potlač, materiál a potom vybrať vhodné doplnky. Opäť budem prízvukovať móda má svoje pravidlá. Pri stajlingu je dobré ich vedieť.

Kucherenko bola kedysi prirodzená kráska. Nebudem ale rozoberať či je to lepšie teraz alebo to bolo predtým. Idem sa skôr vyjadriť čo mala oblečené a obuté na Let’s Dance. Šaty ako také veľmi pekné. Štýlové, neboli ani vyzývavé. Dobrý strih a malými čiernymi sa nič nepokazí. Tieto sú navyše nadčasový kúsok. Opasok na nich je už sám o sebe dominantný. Nevadí mi. Navyše šaty sú mini. To je tiež výrazný prvok. Krátka dĺžka šiat je niečo čo treba vnímať ako viac extravagantnejšie, viac odhaľujúce, sexistické, nie tolerujúce v mnohích dress code. Preto si treba uvedomiť čo k nim dostajlovať. Výber doplnkov, vrátane topánok by mal byť striedmejší, vkusnejší a jednoduchší. Treba docieliť odľahčenie na dosiahnutie vkusnosti, estetičnosti a elegancie. Topánky by mali byť jemnejšie. Môžu byť farebne výrazné. Môžu byť aj pekné elegantné čižmy. Platforma na topánkach sama o sebe je už niekde na hranici dobrého vkusu. Dovolím si tvrdiť, že všeobecne vyvoláva predstavu dám živiacich sa najstarším remeslom. Ak dotyčná dáma chce byť dámou, mala by prehodnotiť čo môže evokovať finálny vizuál. Ak to tak ale samozrejme chce, tak potom môj komentár je zbytočný. Pri dobrom stajlingu je dôležité si všetko naplánovať a dobre zhodnotiť. V prvom rade čo všetko sú výrazné prvky, vrátane dĺžky, ktoré chcem zakomponovať. Potom pridávať či uberať. Opäť prízvukujem, k tomu dolaďovať aj mejkap a účes. To sú tiež doplnky, ktore musia ladiť s celkovým štýlom.

Nechcela som nikoho uraziť ani zhodiť. Len som na konkrétnom príklade chcela vysvetliť a demonštrovať ako to funguje a z čoho vychádzam.