MENU
logo-mini

Zdielajte

ČO JE TO BYŤ DOBRE OBLEČENÝ

Dobre oblečený nie je o tom byť vyslovene draho oblečený. Ako som už viackrát spomínala, každý máme svoje plusy ale tiež mínusy.

Ideálna postava nie je o ideálnych mierach. Je to skôr o ideálnom výbere oblečenia. To by malo pomôcť zakryť nedostatky a naopak vyzdvihnúť čo je pekné.

Dominika je určite úspešná športovkyňa. Je to osobnosť, ktorá si zaslúži pozornosť. A určite patrí k tým, ktorí reprezentujú Slovensko pozitívne.

Jej stajlingy ale nie sú vždy až také pozitívne. Ten kto jej vyberá oblečenie by sa mohol viac riadiť módnymi pravidlami, ak samozrejme o nich vie, a nielen značkami, či je to dosť drahé a dostatočne módne. Môže byť akýkoľvek kúsok oblečenia, ktorý sám o sebe môže byť pekný, ale nemusí pekne vyzerať na konkrétnej osobe. Teda presne povedané osoba v ňom.

Dominika je úplne iný typ postavy ako Daniela Hantuchová. Mala by oblečením skôr opticky zoštíhliť, predĺžiť. Je skôr zavalitejšia, končatiny má skôr kratšie. Remienkové topánky so zapínaním okolo členku nie je práve tá ideálna voľba pre ňu. Skracuje jej to totiž nohy, pridáva objem, rozširuje. A to rozhodne nepotrebuje. Vytvára sa tak horizontálna čiara, ktorá všeobecne rozširuje a predeľuje.  Vhodná voľba by prichádzala do úvahy, ak by boli topánky v telovej farbe a teda ladili s pokožkou. Všeobecne pre ňu by bolo ideálne ak sa budeme baviť skôr o vertikálnej línii, čiare, ktorá by mala prevládať v jej stajlingu, kombináciách.

Nemá tiež výrazný pás, a preto by som skôr vsadila na tvarovanie postavy. Crop topy sú trendy, ale tiež nie úplne pre každého. Delenie postavy môže zbytočne rozširovať a pridávať nežiadúci objem. Nejde mi o nejaké kritizovanie či dehonestovanie. Ide mi skôr o vysvetlenie, že prečo nestačí, aby bolo oblečenie len trendy, drahé či značkové. Za prvé nie každý trend je pre každého. Za druhé drahé neznamená, že je to aj pekné a značka nie je garanciou, že práve konkrétna kolekcia je vhodná pre konkrétny typ osobnosti. Toto by mali byť hlavné atribúty, ktoré by mali zohrať dôležitú úlohu pri výbere oblečenia.

Ak majú robiť šaty človeka potom by mali dokonale ladiť s krivkami nositeľa, s osobnosťou a samozrejme ako som už viackrát spomínala s príležitosťou. Potom je to odpoveď na otázku čo je byť dobre oblečený!

Prečítajte si celú verziu na Topky.sk