Skip to content
Módny stylista a konzultant
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop

Výstrih nie je len Véčkový. Má rôzne podoby, a tiež nie každý výstrih sa každému rovnako hodí. Je veľa možností, stačí si len dobre vybrať. 

Výstrihy sú dôležité detaily, ktoré môžu pokaziť celkový styling. Každý sme iný nielen osobnsotne, aj fyzicky. Máme rôzne postavy, ale tiež rôzne krky, šírku ramien, hrudníky. A tu preto na mieste hovoriť o správnom či vhodnom výbere výstrihu.

Véčkový výstrih

Môže mať rôzne tvary. Véčkový, okrúhly, okrúhly hlboký, štvorcový, oválny, lodičkový…Aj ten véčkový môže byť hlbší a kratší napríklad. A aj v tom véčkovom môže niekto lepšie vyzerať v tom hlbšom výstrihu a niekto naopak v tej kratšej alternatíve. Dokonca pri niektorých etiketových či protokolových pravidlách je jasne dané pokiaľ môže výstrih siahať.  Véčkový výstrih je taký univerzálny. stačí si len správne vybrať jeho hĺbku.

tipy,tipy a triky

Košeľa

Pri košeli vieme tiež riešiť výstrih. Lepšie povedané korigovať jej zapnutie. Môžeme sa rozhodnúť zapnúť ju až ku krku, ale tiež či nebude lepšie ju nechať na 2-3 gombíky odhalenú. Jedna vec je čo máme rady a druhá vec čo je lepšia voľba z pohľadu typológie.

tipy,tipy a triky

Guľatý výstrih

Okrúhly/guľatý výstrih je lepšia voľba pre dámy, ktoré majú štíhly, dlhý krk. Tento typ výstrihu môže krk rozširovať a skracovať, preto je vhodnejší pre dámy, ktoré si nemusia na toto dávať pozor.

tipy,tipy a triky

Stačí si urobiť porovnanie. Nielen pohľadom do zrkadla, ale ofotiť sa. Je to viac viditeľné. Zrkadlo môže skresľovať. Lepšie to porovnáte na fotke. Lepšie to vidíte. Potom si už len správne vybrať. Tiež nevyzerá prirodzene, keď dlhý krk bude pôsobiť ešte dlhšie. Ak už máte radšej ten véčkový výstrih, siahnite po jeho menej hlbokej verzii.

Lodičkový výstrih

Lodičkový výstrih je dobrá voľba pre dámy, ktoré majú skôr užšie ramená. Takýmto spôsobom si vedia tie ramená opticky rozšíriť. Ideálne pre typ postavy hruška. Má užšie ramená ako boky. Siahnutím po lodičkovom výstrihu sa dá táto disproporčnosť dostať do rovnováhy.

Roláky

Treba si uvedomiť tiež, že aj roláky patria do výstrihov. Môžu skracovať krk, ale tiež pridávajú na objeme hrudíka. Na toto treba myslieť tiež. Farba zohráva taktiež významnú úlohu. Tmavé otpicky zužujú, svetlé rozširujú. Tak torchu veda, o ktorej je dobré byť informovaný.

Pozývam vás do mojej členskej zóny, kde nájdete prémiové videá s edukatívnym a inšpiratívnym obsahom.