Skip to content

Dámske šaty nie sú len na parádu. Nestačí ak na vešiaku vyzerajú dobre. Mali by ladiť s osobnosťou. Potom aj osobnosť ich môže spraviť výnimočnými. 

Šaty robia človeka. Možno to znie už ako klišé, ale je to tak. Spoločenské šaty, letné šaty, či šaty na bežný deň, ale tiež aj ako oblečenie. Jeho kombinácie, ladenie, správny výber.

Dámske šaty sú taký vďačný kúsok. Netreba riešiť čo navrch a čo naspodok. Stačí si zvoliť ten správny strih lichotiaci postave, materiál, potlač či farbu.

Je dobré mať v šatníku univerzálne kúsky, ktoré sa dajú ľahko využiť na rôzne príležitosti. Netreba hneď utekať do obchodu a za každým nakupovať. Je to neekonomické a šatník sa zbytočne preplňuje. V šatníku by mali byť základné a spoľahlivé kúsky. Mali by tam byť šaty, ktoré sa dajú ľahko využiť na rôzne spôsoby, teda príležitosti.

Letné šaty

Letné šaty sa nemusia nosiť len v lete. Dajú sa skvele využiť aj v zimnom šatníku. Stačí ich len dômyslene nakombinovať a navrstviť. So svetrom či rolákom, sakom a kabátom budú jednoducho vďačným kúskom v šatníku počas celého roka. Stačí popustiť uzdu fantázie.

Čierne dámske šaty

Čierne (tmavomodré, antracitové, lebo nie každý vyzerá výborne v čiernej farbe. Pomôže to určiť farebná analýza, ktoré sa dajú ošperkovať a dať do spoločenskej podoby, ale tiež vyzerajú skvele na bežný deň a parádne tiež s teniskami a rifľovou bundou napríklad. Mali by mať dobrý strih, ktorý na postave dobre „sedí“, sú z dobrého materiálu, ktorý vydrží viacnásobné prania (údržbu) a sú nadčasové, nepodliehajú aktuálnym trendom. Vieme, že keď nevieme, môžeme sa na ne spoľahnúť vždy!

Ponuky dámskych šiat sú nekonečné. Stačí si len napríklad správne vybrať. 

Každý je originálny, a preto potrebuje aj originálny prístup. Nie každému sa hodia rovnaké šaty rovnako. Je veľa možností, aby sa našla tá jedinečná voľba.

Šaty robia človeka

Dávajú mu viditeľnosť, identitu.  Stáva sa vlastnou značkou, ktorá dokonale reprezentuje jeho Ja. Na funkcii nezáleží. Dámske šaty by mali osobnosť sprevádzať, nie ju prekrývať. Mali by byť zladené s osobnosťou s jej životným štýlom ale tiež s typologickými pravidlami.

Inšpiroval vás článok? Chcete podporiť vašu jedinečnosť? Stačí napísať či zavolať.

Pozývam vás do mojej členskej zóny, kde nájdete inšpiratívne prémiové edukatívne videá.

Vianočná Farebná Typológia

Andrea Ziegler