Šaty nie sú len na parádu. Nestačí ak na vešiaku vyzerajú dobre. Musia ladiť s osobnosťou. Lepšie povedané osobnosť ich musí spraviť výnimočnými. 

Šaty robia človeka. Už asi celkom otrepaná veta, ale veľmi výstižná. A stále aktuálna. Šaty by nemali byť len časť oblečenia, ktoré plní morálnu funkciu a to nebyť nahý. Nemali by sa hodnotiť alebo vyhodnocovať, či sú pekné na vešiaku. Lebo na vešiaku môžu byť parádne, otázka je či budú parádne tiež na konkrétnej nositeľke. A to isté platí aj pre pánov. V ich prípade nie doslovne, šaty ako odev.

Stále tvrdím, že musí byť aj správny čas na výber vhodných šiat. Tiež si treba uvedomiť, že nie sú šaty ako šaty.  Majú rôzne náplne a svoj čas v priestore dňa. Na deň, na večer a tiež ultra spoločenské. Niektoré sa dajú meniť doplnkami. Sú takzvané univerzálne či nadčasové kúsky.  Tie sú akési bezpečie a mali by byť takzvané „must have“ šatníka. Nikdy totiž nenechajú v štichu. Vždy sú poruke, keď treba aj na poslednú chvíľu a nesklamú. 

Mnohé ženy, ale robia zásadnú chybu. Sú pozvané do spoločnosti a urgentne potrebujú kupovať niečo nové. Nie vždy to musí byť nevyhnutné, samozrejme ak je na pozvánke špeciálny dress code a v šatníku nie je nič čo by vyhovovalo. Ak už je treba vybehnúť do obchodu a rozšíriť garderóbu (dá sa aj požičať) je čas sa zamyslieť aj nad efektivitou a využiteľnosťou v šatníku v budúcnosti. Nech to nie je len na jednu príležitosť. 

Behanie po obchodoch musí byť cielené inak je to strata času. Vybrané šaty ak neladia s osobnosťou, nelichotia postave a neladia s príležitosťou sú vlastne zbytočné. A môžu byť tie najznačkovejšie šaty sveta! Ony môžu dobre vyzerať ale nositeľka už nie. A ide o to, aby vyzerala v prvom rade dobre ona. Šaty majú podporiť jej osobnosť a nie ju predčiť. 

saty dlhe cierne kvety          saty zenske kvety spolocenske stylove styl

Každý je originálny, a preto potrebuje aj originálny prístup. Nie každému sa hodia rovnaké šaty rovnako. Je veľa možností, aby sa našla tá jedinečná voľba.

Preto tá otrepaná veta, že šaty robia človeka. Dávajú mu viditeľnosť, identitu.  Stáva sa vlastnou značkou, ktorá dokonale reprezentuje  jeho Ja.

Šaty by mali zladené s vašou DNA. Inšpiroval vás článok? Chcete podporiť vašu jedinečnosť? Stačí napísať či zavolať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*