imidz linia vertikal horizontal moda poradenstvo

Detaily sú zárukou dobrého imidžu. Nepodliehajú trendom. Budú funkčné, nech bude „in“ čokoľvek. Experimentovanie je strata času v osobnom stajlingu. 

Úspech dokonalého vzhľadu je často práve o detailoch. Dokonalosť sa stáva vtedy dokonalosťou ak ladí s osobnosťou a to práve v detailoch. Môžu byť skvele vybraté šaty, ktoré lichotia postave, ale keď sú pokrčené, zabije sa táto dokonalosť. Malý detail, ale dôležitý. Sú to práve tie maličkosti, na prvý pohľad mozno nepodstatné. Ale pozor, pripútajú pozornosť a odpútajúpozornosť od vás. A to asi nechcete. Navyše tie malé detaily vedia urobiť zázrak. Opticky predĺžiť, keď treba, zoštíhliť, zbytočne nepridávať na objeme, zakryť prípadné nedostatky, ktoré máme všetci.  Je to často hra s čiarami/líniami, či máme vrchnú časť oblečenia zastrčnú v nohaviciach alebo v sukni, či máme guľatý alebo Véčkový výstrih, či príliš voľné oblečenie je práve šťastná voľba.  Jednoducho pre každého malé tipy či triky ako docieliť dokonalý nerušivý vhľad. Šaty robia človeka, nie je ale jedno aké.

Pravidlo 1

horizontálna línia rozširuje

horizontálna línia vo všeobecnosti rozširuje. Nemusí to byť vyslovene čiara, môže to byť potlač v horizontálnej líni.  Zbytočne môže pridať na objeme. Samozrejme ak máte radi potlače stačí zmeniť len smer. Vybrať si takú, ktorá bude usporiadaná vo vertikálnej línii. To naopak pomôže získať štíhlejší vzhľad. Dôležitý detail ak na tom záleží. Klasická kombinácii dvoch čistých farieb je istota. Tiež pomôže zvoliť správnu dĺžku topu. To, keď chceme nohy opticky predĺžiť. Telové topánky sú tiež detail, ktorý priloží ruku k dielu. Sú zladené s farbou pokožky a nerobia „block farieb“. Čo môže postavu opticky skracovať či rozširovať.

Pravidlo 2

význam zdobenia

Treba tiež narábať s detailami zdobenia. Všetkého veľa škodí. Áno volány môžu pridať pozitívny objem, špeciálne ak má niekto malé prsia, či užšie ramená. V tomto prípade treba klásť dôraz ako je detail volánov usporiadaný. Netreba to však preháňať.  Hladkým topom minimalizujeme zbytočný objem. Tiež zastrčený alebo kratší top predlžuje nohy a vytvára pás. Ak je trochu vypuklé bruško, potom by som dávala pozor na detail, či zastrčiť top dovnútra alebo zvoliť voľný ale kratší.

Pravidlo 3

veľká potlač pridáva na objeme

Veľká potlač môže tiež pridávať na objeme. Malý detail, ak to nie je treba, môže to byť na škodu veci. Véčkový výstrih vie naopak predĺžiť a zoštíhliť líniu krku a dekoltu. Vkusný rozparok je malý sexi detail, ktorý môže tiež predĺžiť a zoštíhliť postavu. Jednoduché kombinácie farebných plôch vedia zjednotiť vzhľad a tiež zúžiť. Topánky vo farbe pokožky opticky predĺžia nohy, opätok pomôže postave pôsobiť vyššie a noha môže vyzerať štíhlejšie. Pozor na detail pracky, či zaväzovanie okolo nôh. Môžu nohy skracovať a pridávať na objeme. 

Pravidlo 4

výber výstrihu je významný

Výstrih je detail, ktorý môže zohrávať dôležitú úlohu. Lodičkový výstrih môže byť dobrá voľba práve pre ženy s užšími ramenami. Je ale lepšie ak je hlbší, aby neskracoval krk.  Môže tiež pridávať na objeme. Ak to nie je treba, tento detail, nebude tá ideálna voľba. Véčkový výstrih s decentným dekoltom naopak môže pôsobiť elegantne a žensky. Tiež je dobré všímať si, či šaty v páse majú zbytočný švík/odševok v horizontálnej línii. Môže postavu deformovať a zväčšovať. Potom je lepšie riešenie ak je detail odševku vo vertikálnej línii. Takto môže naopak postavu pekne zoštíhliť a tvarovať. Neodmysliteľný detail je výber materiálu. Závisí od štruktúry, povrchu či gramáže. Hutný a ťažký materiál rozhodne pridáva objem, ktorý nemusí byť prospešný.

Pravidlo 5

dĺžka horizontálnej línie

Ak si chcete zdeformovať postavu, potom obrázok naľavo je ideálna voľba. Detail horizontálnych čiar vo všeobecnosti pridáva na objeme. Príliš voľný strih sukne ho ešte zväčší. K tomu voľný top bude zárukou úplnej deformácie. Naopak šaty v jednej farbe, prípadne kombinácia užšieho topu a dobre padnúcej sukne, môžu zdôrazniť to čo je pekné a zaslúži si pozornosť. Tento detail predĺži postavu a bude pôsobiť štíhlejšie. 

Nie je nutná experimentácia na to, aby sme docielili výnimočný vzhľad. Stačí sa pohrať s detailami a správne ich aplikovať k danému typu postavy. To bude platiť vždy, nech tu budú akékoľvek trendy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*